Woskowijki – co to jest. Poznaj moją opinię.

Woskowijki co to takiego jest? Brzmi interesująco? To ekologiczna alternatywa dla opakowań foliowych. Jak sama nazwa wskazuje jednym ze składników jest naturalny wosk pszczeli. Postanowiłem kupić i przetestować nowy na rynku produkt. Dowiedz się do czego służy i jak używać woskowijek. Poznaj moją obiektywną opinię.

Woskowijki – czyli co to jest?

Przeglądając oferty rynku branży pszczelarskiej, natrafiłem na “woskowijki”. Co to takiego jest? Brzmi interesująco. Po chwili zapoznania się z produktem, postanowiłem go zakupić w celu przetestowania.

Woskowijka służy do owijania i przechowywania żywności: warzyw, owoców, sera, kiełbas, chleba, kanapek, ciasta … Idealnie sprawdza się jako przykrywka na słoik, salaterkę, miskę, garnek, talerz lub kubek. O ile słoik czy garnek mamy czym przykryć, o tyle pozostałe naczynia są kłopotliwe. Najczęściej sięgamy wówczas po folię spożywczą lub aluminiową.


Doskonałą alternatywą są ekologiczne materiały wielokrotnego użytku. Woskowijki są ładniejsze, a przy tym wykonane z naturalnych składników. Pytanie tylko o jakość wosku, którym są pokryte, skoro sami pszczelarze mają problem z zakupem węzy pszczelej z dobrej jakości wosku!