Wybieramy podgrzewacz do potraw! Poradnik gastronomiczny

Podgrzewacz to potraw jest istotnym elementem niemal każdego zaplecza kuchennego w restauracjach czy stołówkach. To niezbędne urządzenie zwłaszcza w lokalach gastronomicznych, w których można kupić jedzenie na wagę. Jeżeli zastanawiasz się, jaki konkretnie podgrzewacz do potraw będzie najlepszy do twojej restauracji, nie mogłeś lepiej trafić. Przedstawiamy ci nasz poradnik gastronomiczny dedykowany temu tematowi! Sprawdź go już teraz!

Zdecyduj się na odpowiedni kształt i rodzaj obudowy

Najpopularniejszym modelem podgrzewacza do potraw jest prostokątny, ze zdejmowaną z góry pokrywą lub uchylaną. Mnóstwo osób zwraca uwagę na łatwość ich użytkowania i czyszczenia, a zastosowane zaokrąglone krawędzie zapewniają higieniczne warunki pracy. Taki podgrzewacz elektryczny do potraw jest bardzo praktyczny i doskonale sprawdza się w przypadku podawania różnych rodzajów potraw.

Jednak coraz częściej wielu właścicieli restauracji czy barów decyduje się na bardziej nowoczesne modele podgrzewaczy do potraw o owalnym kształcie. Są one bardzo funkcjonalne i posiadają wygodne otwieranie. Pokrywka typu roll-top, która nie wymaga odkładania jej na bok ani trzymania w ręku, ułatwia nakładanie dań. Dzięki temu goście samodzielnie mogą obsługiwać urządzenie, bez potrzeby asysty obsługi.

Podgrzewacze do potraw są dostępne również w specjalnych wersjach, przeznaczonych dla różnych rodzajów dań. W przypadku dań płynnych, takich jak zupy, warto wybrać urządzenie o kształcie przypominającym garnek, co ułatwi nabieranie gorących posiłków chochlą.

potrawa na talerzu

Najlepszy wybór? Podgrzewacz do potraw ze stali nierdzewnej

Podgrzewacze do żywności, dzięki swoim właściwościom, cieszą się bardzo dużą popularnością w branży gastronomicznej. Z reguły wykonane są one ze stali nierdzewnej, co zapewnia nie tylko najwyższe bezpieczeństwo przy kontakcie z żywnością, ale także wiele innych korzyści.

Jedną z najważniejszych zalet stali nierdzewnej jest fakt, że posiłki nie przyklejają się do ścian urządzenia, co zapobiega przypalaniu potraw. Dzięki temu podgrzewacz do żywności nie tylko ułatwia pracę kucharzom, ale także wpływa na jakość serwowanych posiłków. Ponadto stal nierdzewna jest łatwa w zachowaniu czystości, co pozwala na dłuższe utrzymanie urządzenia w higienie.

Stal nierdzewna doskonale rozprowadza ciepło, dzięki czemu posiłki utrzymują jednakową temperaturę w każdym miejscu, bez konieczności ich częstego mieszania. To bardzo ważne w przypadku serwowania potraw na przyjęciach czy bankietach, gdzie czasami trzeba zadbać o utrzymanie stałej temperatury posiłków przez wiele godzin.

Jeżeli zależy ci na tym, aby nasz podgrzewacz do żywności prezentował się efektownie i atrakcyjnie, warto zwrócić uwagę na model z polerowaną pokrywą lub chromowaną powierzchnią obudowy. Takie urządzenie z pewnością przyciągnie uwagę gości i wpłynie na elegancki wystrój stołu.

Podgrzewacz elektryczny, indukcyjny czy na paliwo?

Podgrzewacze opalane płynnym paliwem są doskonałym rozwiązaniem do użytku w zamkniętych pomieszczeniach. W takich modelach paliwo jest zazwyczaj zlokalizowane w aluminiowych lub metalowych puszkach, które umieszcza się pod naczyniem z żywnością. Jest to rozwiązanie łatwe w obsłudze i pozwala na precyzyjne dostosowanie temperatury.

W przypadku podgrzewaczy elektrycznych płyta grzewcza jest zasilana prądem elektrycznym, co pozwala na kontrolowanie temperatury i utrzymywanie jej na stałym poziomie. Podgrzewacze elektryczne są także bezpieczne w użytkowaniu i mogą być stosowane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz lokalu.

Podgrzewacze indukcyjne to nowoczesne rozwiązanie, które zdobywa coraz większą popularność wśród właścicieli lokali gastronomicznych. Ich główną zaletą jest bardzo precyzyjna kontrola temperatury, dzięki czemu żywność jest równomiernie i szybko podgrzewana.

Mamy nadzieję, że poszerzyliśmy twoją wiedzę na temat podgrzewaczy do potraw. Życzymy ci udanych zakupów!

Artykuł sponsorowany.