Zmywarka Beko – na jakie parametry zwrócić uwagę przed zakupem?

Szukasz sprawdzonej zmywarki do kuchni? Dowiedz się, na jakie parametry zwrócić uwagę, by długo po zakupie być zadowolonym z podjętej decyzji! Sprawdź polecane modele marki Beko – producent jest chwalony za doskonały stosunek jakości do ceny. Poznaj najważniejsze kwestie, które przeanalizować, dobierając odpowiedni sprzęt.

Jaką zmywarkę wybrać? Najważniejsze decyzje

Potrzebujesz nowej zmywarki? Przed tobą szereg decyzji! Jedną z najważniejszych jest określenie, czy szukasz modelu do zabudowy czy wolnostojącego. Jeśli zależy ci na spójnie prezentującym się wnętrzu, zmywarka do zabudowy wydaje się logicznym wyborem. Wśród modeli wolnostojących też znajdziesz sporo sprzętów odznaczających się atrakcyjnym wzornictwem – powinieneś jednak wówczas szukać opcji podobnej kolorystycznie do lodówki czy kuchenki.

Jakie urządzenie lepiej kupić? To zależy od twoich potrzeb i na jakim etapie urządzania jesteś. Wymiana sprzętów na te do zabudowy zwykle wiąże się z generalnym remontem. Instalacja zmywarki w zabudowie jest bardziej złożona niż w przypadku modelu wolnostojącego – podobnie jak ewentualna naprawa w przypadku awarii. Zwykle też wybór urządzeń jest mniejszy niż tych wolnostojących. Jeśli jednak kwestie estetyczne są dla ciebie pierwszorzędne, trudno o lepszą opcję!

To jednak nie koniec ważnych wyborów. Gdy wiesz już, jaki rodzaj sprzętu chcesz kupić, pora określić, jakiej powinien być szerokości. Możesz kupić klasyczną zmywarkę o szerokości 60 cm – tyle, co typowa szafka kuchenna lub zdecydować się na węższy, 45-centymetrowy model. Bardziej pojemny sprzęt przyda się większej rodzinie oraz wszystkim, którzy lubią gotować i piec. Mniejsze urządzenie sprawdzi się tam, gdzie każdy centymetr przestrzeni jest na wagę złota – w niewielkich aneksach kuchennych czy kawalerkach. To propozycja dla par lub singli – zwłaszcza często stołujących się na mieście.

Na jakie parametry zwracać uwagę, kupując zmywarkę?

Wiesz już, przed jakimi decyzjami stoisz, szukając idealnej zmywarki. Zobacz listę parametrów, którym dobrze uważnie się przyjrzeć, porównując poszczególne modele. Przeanalizuj:

  • wymiary urządzenia;
  • pojemność;
  • klasę energetyczną;
  • poziom hałasu;
  • zużycie wody;
  • programy zmywania;
  • łatwe sterowanie urządzeniem;
  • możliwość dostosowania wysokości kosza;
  • w przypadku modeli wolnostojących – atrakcyjny design.

Ile trzeba zapłacić za dobrą zmywarkę? Dobrze założyć budżet między 1800 a 3500 zł – w tym przedziale cenowym znajdziesz wiele wartych uwagi modeli Beko – zarówno do zabudowy, jak i wolnostojących. Zwykle sprzęty o szerokości 60 cm są droższe niż węższe wersje – weź to pod uwagę, planując wydatki.

Im bardziej innowacyjny sprzęt, tym wyższa cena. Zwłaszcza, jeśli istotna dla ciebie jest wysoka klasa energetyczna i cicha praca urządzenia. Wśród modeli Beko znajdziesz takie, które po zakończeniu zmywania automatycznie uchylają drzewi, by świeże powietrze przyspieszyło wysychanie naczyń. W zmywarkach do zabudowy spodoba ci się LedSpot – to wizualna informacja o tym, że zmywanie dobiegło końca – nie musisz już zastanawiać się, czy nadszedł czas, by opróżnić zmywarkę. Z kolei warta uwagi funkcja Fast+ pozwala przyspieszyć zmywanie nawet trzykrotnie! Przeanalizuj poszczególne modele i sprawdź dokładnie listę technologii i funkcji – wybierz taki ich zestaw, który najlepiej dostosowany jest do twoich potrzeb. Sprawdź sprzęty wolnostojące i zmywarki do zabudowy Beko w sklepie MediaMarkt!

Artykuł sponsorowany.