Słoik miodu

Miód najczęściej sprzedawany jest w słoikach o pojemności 0,9 L waga około 1,2 – 1,3 kg. Pszczelarze powoli odchodzą od tego typu słoika. Tendencje są ku zmniejszaniu objętości produktu, podobnie jak w pozostałych branżach spożywczych. Zmniejsza się wagę lub stężenie produktu w celu zachowania atrakcyjnej ceny dla klienta.

Słoiki 0,8L czy 0,72L ?

Pszczelarze wykorzystują 2 możliwości:
słoik o pojemności 0.8L, które imitują popularne słoiki 0,9L. Na forum Pasieki Ambrozja, pszczelarz pyta:

„Czemu te słoiczki to 0,8 litra a nie 0,9”

otrzymuje szczerą odpowiedź:

„Bo wizualnie taki sam a ciut tańszy. :haha: :haha: :haha:
Marketing kochany marketing.
Cza czymś klienta przyciągnąć i oszukać przy okazji.
Sam się kiedyś w B…e na kawię naciąłem, opakowanie takie samo wielkie a tańsze o grosze niż u konkurentów. Dopiero w domu doczytałem, że netto jest 5% mniejsze”

słoiki miodu forum Ambrozja

W słoikach 0.8L nie byłoby nic złego, gdyby faktycznie za nimi szła korzyść dla klienta. Jest wręcz odwrotnie, słoiki 0,8L są wysokie i chude przez co utrudniają wydobycie miodu. Jedynym celem stosowania tych opakowań jest upodobnienie się do większych słoików.

W Pasiece Miodowe Wzgórze, odeszliśmy od słoików 0,9 L na rzecz słoików o pojemności 0,72L i wadze równo 1 kg miodu. Słoiki wizualnie odróżniają się od popularnych opakowań. Oprócz niższej ceny, miód w słoikach 0,72L ma jedną główną zaletę. Bardzo łatwo się go wyciąga za pomocą małej łyżeczki.

Porównanie słoików 09L oraz 0,72L

Niepraktyczne duże słoiki 0,9L są popularne w naszej szerokości geograficznej. Na zachodzie najpopularniejsze są słoiki 0,5L. i wadze około 0,7kg. Miód z mniejszych słoików spożywa się na bieżąco. Miód jest higroskopijny, czyli wchłania wilgoć i zapachy z otoczenia. Pozostawiony długo otwarty może się szybciej zepsuć. Aby miód zachował zdrowotne właściwości, powinien być przechowywany w chłodnym i ciemnym miejscu. W ciepłej kuchni przeznaczony do spożycia powinien stać jak najkrócej. Mniejsze słoiki pozwalają spożywać świeży miód prosto z chłodnej spiżarni.

Wyświetlanie jednego wyniku

Wyświetlanie jednego wyniku