Raz na zawsze zapomnij o przebarwieniach

Przebarwienia to znany defekt kosmetyczny, który potrafi zaburzyć jednolity koloryt naszej cery. Czy wiesz jak zastosować profilaktykę przebarwień lub skuteczniej walczyć z tymi, które już się pojawiły?

Promieniowanie słoneczne to główna przyczyna przebarwień na twarzy

Jeśli chodzi o problem przebarwień, to mogą one mieć naprawdę różne przyczyny. Warto na samym początku dodać, że plamy w innym kolorze, które występują na twarzy, to nic innego, jak nagromadzenie melaniny w jednym miejscu, czyli barwnika odpowiedzialnego za kolor skóry. W tym określonym miejscu ilość barwnika zwiększa się, czego efektem są ciemniejsze plamy. Takie kropki lub plamy są problemem kosmetycznym dla każdej kobiety, która marzy o jednolitym kolorze twarzy. Bardzo często przebarwienia są efektem nadmiernego opalania się lub opalania bez odpowiedniej ochrony słonecznej. Słońce jest uznawane za najczęstszą przyczynę przebarwień. Gdy skóra opala się, melanina gromadzi się w skórze powodując reakcję obronną w postaci opalenizny. W momencie gdy ochrona UV jest zbyt mała, melanina gromadzi się w jednym miejscu, powodując przebarwienia. Na szczęście takie kosmetyki jak serum na przebarwienia mogą tutaj sporo pomóc.

Inne przyczyny plam na twarzy

Oprócz promieniowania UV, wymienia się także kilka innych czynników powstawania przebarwień. Jakie to dokładnie przyczyny? Na pewno duże znaczenie mają tutaj zmiany hormonalne, które mogą być związane na przykład z ciążą, okresem menopauzy czy używaniem antykoncepcji hormonalnej. Tak samo wszelkiego rodzaju stany zapalne skóry mocno wpływają na powstawanie przebarwień i mowa tutaj o twoich chorobach jak atopowe zapalenie skóry lub trądzik. Rozdrapywanie krostek lub pryszczy również jest ryzykowne i może powodować powstawanie blizn i przebarwień. Znane jest również działanie niektórych leków, ziół i kosmetyków, które ktoś działać na nasilanie się przebarwień. Przy antybiotykoterapii i sterydach, lepiej jest unikać słońca, a w przypadku retinolu na początku stosować go z umiarem. Stopniowe przyzwyczajanie do tej substancji, przyniesie lepsze efekty niż natychmiastowe nakładanie retinolu w wysokim stężeniu. 

Co stosować, jeśli masz taki problem?

Przede wszystkim stosuje się wysokiej jakości kremy i serum. Najlepiej, aby miały właściwości rozjaśniające skórę i ujednolicały jej koloryt. Znane są właściwości witaminy C, jako substancji silnie rozjaśniające skórę i wpływającej na zmniejszanie się przebarwień. Serum z witaminą C lub z niacynamidami to znane kosmetyki wpływające na koloryt skóry. Witamina C hamuje produkcję melaniny w skórze i dodaje jej blasku. Jeśli chcesz uniknąć przebarwień, przede wszystkim zadbaj o odpowiedzialną ochronę przed słońcem, bo to właśnie ono jest odpowiedzialne za większość przebarwień. Jeśli możesz, codziennie używaj kremów z filtrem, a najlepiej takich, które w swoim składzie zawierają już taką ochronę UV. Wtedy w jednym kremie jest wszystko czego potrzeba. Zajrzyj na https://ohmyface.pl/ i poznaj zasady pielęgnacji skóry na co dzień i w różnych problemach z cerą.

Artykuł sponsorowany.