Laser frakcyjny CO2 na problemy skórne – z czym sobie radzi?

Zabiegi laserowe są jednymi z najpopularniejszych metod wykorzystywanych w medycynie estetycznej. Wyjątkowo skutecznym i wszechstronnym laserem jest laser frakcyjny CO2, stosowany w leczeniu wielu problemów skórnych. Poznaj szerokie spektrum działania tego niesamowitego urządzenia!

Na czym polega działanie lasera frakcyjnego CO2?

Mechanizm działania lasera frakcyjnego CO2 opiera się na rozbijaniu wiązki laserowej na mniejsze fragmenty. Docierają one następnie do skóry, trafiając na odpowiednią głębokość i generując mikrourazy. Światło emitowane przez laser zamienia się w skórze w energię cieplną, która powoduje przegrzanie tkanek. W skórze tworzą się mikroskopijne, kolumnowe uszkodzenia. Są one potrzebne do rozpoczęcia reakcji organizmu, dzięki której zachodzą wzmożone procesy naprawcze.

Skóra jest niejako „zmuszana” do samoregeneracji, ze względu na obkurczanie się włókien kolagenowych. Fibroblasty zaczynają więc produkować nowy kolagen, co skutkuje ujędrnieniem, wygładzeniem i zagęszczeniem tkanek skórnych. Dlatego laser frakcyjny CO2 doskonale radzi sobie ze zmianami wywołanymi procesem starzenia się skóry, ale nie tylko. Można za jego pomocą także usuwać przebarwienia, niwelować blizny i rozstępy, czy regulować produkcję sebum.

Laser CO2 w terapii odmładzającej

Po zabieg z wykorzystaniem lasera frakcyjnego CO2 bardzo chętnie sięgają osoby, które zaczynają już dostrzegać na swojej twarzy upływ czasu. Zmniejszona ilość włókien podporowych, kwasu hialuronowego, osłabienie mięśni – to wszystko sprawia, że z wiekiem struktura twarzy się zmienia. Skóra coraz bardziej ulega sile grawitacji, zaczyna opadać i marszczyć się. Jednak zmiany te można zniwelować, a tym samym spowolnić proces starzenia właśnie dzięki laseroterapii.

Laser CO2 dzięki aktywizacji procesów naprawczych jest w stanie częściowo cofnąć zmiany, które wraz z wiekiem pojawiły się na twarzy. Pobudza skórę do wytwarzania nowego kolagenu i elastyny, w ilości znacznie większej niż wcześniej. Dlatego po terapii laserem CO2 można zauważyć spłycenie zmarszczek, takich jak bruzdy nosowo-wargowe, czy zmarszczki mimiczne. Ponadto, następuje uniesienie tkanek i poprawa owalu twarzy. Skóra jest zdecydowanie jędrniejsza, optymalnie napięta i nawilżona.

Leczenie blizn laserem frakcyjnym CO2

Laseroterapia wykazuje dużą skuteczność w leczeniu różnego typu blizn. Za pomocą lasera frakcyjnego CO2 można zredukować blizny, będące pozostałościami po trądziku, urazach, przebytych chorobach czy operacjach. Bliznowacenie jest normalną reakcją organizmu na mocne uszkodzenie skóry. Wskutek tego na jej powierzchni tworzy się tkanka łączna włóknista, która wyraźnie wyróżnia się na płaszczyźnie naskórka.

Najczęściej występują blizny zanikowe (zagłębione) i przerostowe. Blizna przerostowa jest widoczna na powierzchni skóry jako wybrzuszenie, ma też odmienną od niej teksturę i barwę. Z kolei blizny zanikowe, występujące często po stanach zapalnych, stanowią niewielkie zagłębienia w skórze. Przyczyną ich powstawania jest niewystarczająca ilość włókien, zarastających bliznę. Tego typu zmiany są najczęściej śladami po trądziku, ale mogą pojawić się też po niektórych chorobach, np. ospie wietrznej.

Laser frakcyjny CO2 naświetla precyzyjnie całą tkankę włóknistą, zgromadzoną w obszarze blizny. Dzięki temu skóra ponownie jest pobudzana do regeneracji i przebudowy swojej struktury. Tworzą się nowe włókna, które zaczynają gęsto pokrywać bliznę. W efekcie widoczność blizny ulega znacznemu osłabieniu, a nawet może ona zniknąć całkowicie. Finalne rezultaty zależą jednak od wielu czynników – charakteru blizny, jej świeżości, czy głębokości. W celu uzyskania jak najlepszych efektów należy poddać się przynajmniej kilku zabiegom – ich liczba ustalana jest indywidualnie.

Laser frakcyjny na przebarwienia

Przebarwienia powstają na skórze wskutek wielu rozmaitych czynników. Najczęściej ich występowanie związane jest z procesami starzenia, w których niebagatelną rolę odgrywa promieniowanie UV. Słońce wbrew pozorom nie zawsze jest sprzymierzeńcem zdrowej skóry. Nadmierna ekspozycja na promieniowanie słoneczne, czy częste wizyty w solarium prowadzą do szybszej degeneracji tkanek. W efekcie mogą tworzyć się plamy, czyli miejsca nagromadzenia melaniny, które ciężko jest usunąć.

Laserowe eliminowanie przebarwień jest jedną z najbardziej efektywnych terapii, pobudza bowiem naturalne mechanizmy odnowy skóry. Laser frakcyjny rozjaśnia przebarwienia, co skutkuje wyrównaniem kolorytu skóry. W zależności od rodzaju przebarwienia, efekty działania lasera mogą się jednak nieco różnić. Przebarwienia zostaną mocno rozjaśnione lub całkowicie znikną, co w obu przypadkach będzie skutkowało znaczną poprawą wyglądu skóry.

Co daje laser CO2?

Podsumowując, laser frakcyjny CO2 jest skuteczny w usuwaniu następujących zmian skórnych:

  • zmarszczki,
  • brak jędrności skóry,
  • opadający owal twarzy,
  • przebarwienia,
  • blizny potrądzikowe,
  • blizny przerostowe,
  • rozstępy,
  • nadmierne wydzielanie sebum,
  • rozszerzone pory.

Laser CO2 w każdym przypadku intensywnie stymuluje skórę do przebudowy, dzięki czemu nabiera ona sprężystości, gładkości i jednolitego koloru. Powiększone pory ulegają zwężeniu, zmniejsza się też ilość wydzielanego sebum. Warto więc skorzystać z tej innowacyjnej metody terapii.

Czy laser CO2 jest bezpieczny?

Zabieg z wykorzystaniem lasera frakcyjnego CO2 należy do bezpiecznych procedur. Warunkiem jest jednak używanie sprzętu wysokiej jakości, obsługiwanego przez profesjonalistę. Jeśli szukasz odpowiedniego gabinetu, sprawdź czy pracują w niej doświadczeni lekarze i czy posiada dobrą opinię wśród klientów.Doskonałym wyborem jest klinika Skin-Medic (medycyna estetyczna Poznań) od lat ciesząca się niesłabnącym zaufaniem wśród pacjentów.

Artykuł sponsorowany.

Dodaj komentarz