Kształty szczoteczek w tuszach do rzęs – który wybrać?

Kiedy przyjrzysz się kilku tuszom do rzęs, jedną z pierwszych zauważalnych różnic będą różne kształty ich szczoteczek. Choć wiele kobiet wie dobrze, że różne szczoteczki pozwalają na uzyskanie różnych makijażowych efektów, niewiele potrafi właściwie dobrać szczoteczkę dla siebie. Poniżej znajdziesz kilka najczęściej spotykanych kształtów wraz z ich opisem i makijażowymi wskazówkami.

Prosta szczoteczka dla delikatnego wydłużenia

Prosta, dość cienka szczoteczka z włosiem o równej długości to jedna z najbardziej uniwersalnych. Jej budowa pozwala na precyzyjne nakładanie tuszu i rozczesywanie rzęs tak, by nie zostały na nich żadne grudki i żeby nie były posklejane. Prosta szczoteczka dobrze sprawdza się przy wydłużaniu rzęs, pozwalając na uzyskanie naturalnego efektu.

Warto wiedzieć, że proste szczoteczki mogą nie należeć do ulubionych u tych pań, które lubią mocny i wyraźny efekt. Z ich pomocą tusz nakładany jest stopniowo i w niewielkich ilościach. Taki kształt szczoteczki jest polecany głównie dla pań o gęstych, podkręconych i długich rzęsach, które nie potrzebują intensywnego podkreślenia.

Gruba szczoteczka i maksymalne efekty

Liczysz na spektakularny efekt wyraźnie pogrubionych rzęs? Zwróć więc uwagę na tusz do rzęs z grubą szczoteczką i długim włosiem. Zaledwie kilkoma ruchami możesz uzyskać wyraźny makijaż i rzęsy podkreślone do maksimum. Pamiętaj jednak, by obchodzić się z nim ostrożnie – ten kształt szczoteczki sprawia, że nietrudno nanieść na rzęsy zbyt duże ilości kosmetyku i doprowadzić do ich posklejania. Pomiędzy każdą warstwą tuszu odczekaj krótką chwilę, aż produkt wyschnie i powoli wyczesuj rzęsy szczoteczką, nie doprowadzając do powstania grudek.

Precyzyjna szczoteczka z zaokrąglonym włosiem

W zaokrąglonych szczoteczkach włosie nie jest ścięte na prosto, tak jak ma to miejsce w większości szczoteczek do rzęs, a zaokrąglone, czasem wręcz wyprofilowane na kształt niewielkiej kulki. To stosunkowo nowy pomysł, który znalazł szerokie zastosowanie w makijażu rzęs zarówno krótkich, jak i długich, w tym szczególnie tych skłonnych do sklejania się i wymagających podkręcenia.

To, co wyróżnia szczoteczkę z zaokrąglonym włosiem, to precyzja zapewniana przy nakładaniu tuszu na rzęsy. Tak wyprofilowane włosie pozwoli Ci stworzyć wymarzony makijaż bez wypadków w postaci grudek, niefortunnie sklejonych rzęs czy przypadkowego nałożenia zbyt dużej ilości tuszu.

Wyprofilowane szczoteczki podkręcające rzęsy

Wyprofilowana szczoteczka o zaokrąglonym kształcie pięknie wydłuża nawet naprawdę krótkie rzęsy. Jej zaokrąglona forma ma dwie duże zalety. Po pierwsze, pozwala łatwo i szybko dotrzeć do wszystkich rzęs, w tym także tych w kąciku oka i jednym pociągnięciem równomiernie rozprowadzić po nich tusz. Po drugie, kształt szczoteczki sprawia, że rzęsy od razu stają się bardziej podkręcone i wyglądają, jak po użyciu zalotki. Szybkoschnąca formuła przez wiele godzin utrzymuje nadany im kształt, przez co te szczoteczki szczególnie poleca się dla rzęs długich i prostych.

Uniwersalne szczoteczki w kształcie stożka

Szczoteczki w kształcie stożka mają włosie o różnej długości, dzięki czemu pozwalają na uzyskanie różnych makijażowych efektów. Jeśli przeczeszesz rzęsy jedynie wąską końcówką szczoteczki, precyzyjnie naniesiesz na nie niewielkie ilości tuszu i delikatnie podkreślisz, co przydatne między innymi przy tuszowaniu rzęs na dolnej powiece. Jeżeli natomiast naniesiesz tusz na rzęsy, przeczesując je grubszą stroną, wyraźnie je podkreślisz i uzyskasz mocny efekt pogrubienia. Przez te możliwości szczoteczki w kształcie stożka uważa się za uniwersalne, a odrobina wprawy pozwala podkreślić nimi niemalże każdy rodzaj rzęs.

Artykuł sponsorowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *