Czym jest detoks sokowy?

Detox sokowy jest to nic innego, jak dieta, która polega wyłącznie na spożywaniu soków z produktów najwyższej jakości, czyli takich, które są w stanie przyswoić do naszego organizmu wiele niezbędnych składników odżywczych. Taki rodzaj diety w obecnej chwili stał się bardzo modnym rozwiązaniem dla osób, które chcą nie tylko zrzucić kilka zbędnych kilogramów, ale również dla takich osób, które pragną oczyścić swój organizm z różnych toksyn.

Detoks sokowy – efekty

Zastosowanie diety sokowej jest w takim przypadku najlepszym rozwiązaniem. Natomiast trzeba pamiętać, że dieta taka nie powinna być stosowana zbyt długo. W większości przypadków wystarczy, gdy jest to maksymalnie czas jednego tygodnia. Z kolei, jeżeli jest to dopiero nasze pierwsze podejście do zastosowania diety sokowej to dobrze by było, aby czas ten nie wynosił dłużej niż cztery dni. Detoks sokowy efekty: oczyszczenie organizmu z toksyn, poprawa samopoczucia, zrzucenie zbędnych kilogramów, przyswojenie wielu witamin.

Oczyszczanie sokami

Oczyszczanie sokami przyśpieszy również pracę naszego metabolizmu oraz spowoduje, że znacznie szybciej będą wchłaniały się do naszego organizmu składniki odżywcze. Dobre soki na oczyszczenie organizmu to przede wszystkim: sok z pomidorów, sok z ananasa, sok z marchwi, sok z pomarańczy, ale również sok z kiszonej kapusty i sok jabłkowy. Trzeba jednak pamiętać, że taka dieta nie powinna zostać rozpoczęta z dnia na dzień. Gdyż wymaga się, aby w odpowiedni sposób przygotować na nią swój organizm. Powinniśmy pamiętać przede wszystkim o tym, aby kilka dni przed rozpoczęciem takiej diety sokowej zrezygnować, bądź chociaż w dużym stopniu ograniczyć spożywanie mięsa, nabiału, pieczywa, czy też spożywania alkoholu. Chodzi tutaj bowiem o to, aby w trakcie rozpoczęcia naszej diety organizm nie dostał szoku. W trakcie trwania detoksu sokowego powinniśmy również wyeliminować ze swojej diety kawę oraz herbatę, ponieważ nie będzie ona nam w jakikolwiek sposób sprzyjała podczas przeprowadzania tego procesu oczyszczającego, a wręcz przeciwnie, może nam wyłącznie zaszkodzić. Niestety jak powszechnie wiadomo, wiele osób jest wręcz uzależnionych od kawy. Aczkolwiek jest na to rozwiązanie! Jeżeli potrzebujemy spożywać wysokoenergetyczne napoje to możemy zdecydować się przede wszystkim na zamiennik, jakim jest wypicie z rana przegotowanej wody z cytryną, pieprzem cayenne oraz z nutą imbiru. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania nasz organizm poczuje się nie tylko w odpowiedni sposób pobudzony, ale również rozgrzeje się nasze ciało i jednocześnie bardzo korzystnie wpłynie to na poprawę naszego metabolizmu. Sam przebieg diety sokowej powinien opierać się na spożywaniu wysokowartościowych soków, ale również na wypijaniu minimum jednej szklanki wody z cytryną. Od tego generalnie powinniśmy zaczynać swój każdy dzień. Oczywiście trzeba zaznaczyć, że można wspomagać się różnymi kombinacjami soków podczas trwania tej diety. Dobrze również, gdyby soki takie były z domieszką na przykład kurkumy, bądź też garści świeżego szpinaku. Bowiem będą one dla naszego organizmu wtedy jeszcze bardziej wartościowe, a my tym sposobem będziemy czuli się o wiele bardzie syci. Ofertę cateringu dietetycznego z detoksem sokowym znajdziesz na Bodychief.pl!

Artykuł sponsorowany.