Czego Twoja cera potrzebuje latem?

Zapewnij skórze swojej twarzy wszystko, co dla niej ważne, by była zdrowa, dobrze odżywiona i pięknie wyglądała.

Latem Twoja cera narażona jest na wysokie temperatury, ale również pot, wodę z jeziora, morza, basenu. Wymaga w związku z tym wyjątkowego podejścia i troski. Aby świetnie się prezentowała, potrzebuje odrobiny uwagi, oraz szybkiej reakcji w sytuacji, gdy dzieje się z nią coś niedobrego. Zacznijmy od rutynowych zabiegów i kosmetyków na lato, które należy stosować w sezonie wakacyjnym.

Nawilżanie skóry twarzy i ochrona przed słońcem

Kremy pielęgnacyjne o silnym działaniu nawilżającym to w upalne dni podstawa. Wybierz krem na dzień i krem na noc z kwasem hialuronowym, gliceryną, niacynamidem lub kwasem mlekowym. Zadbaj o to, by Twoja skóra była dobrze nawilżona i miała doskonale rozwiniętą barierę hydrolipidową, zabezpieczającą ją przed utratą wilgoci. Latem sięgaj po lekkie kremy, które szybko się wchłaniają i nie zapychają porów. Jeżeli Twoja cera tego potrzebuje, możesz również włączyć do swojej rutyny serum nawilżające lub maseczki o takim działaniu.

Bardzo ważną kwestią jest zabezpieczanie skóry przed promieniami UV. Ładnie opalona twarz wygląda naprawdę dobrze, co więcej, często znikają w tym sezonie niedoskonałości, ale musisz mieć na uwadze, że słońce trwale uszkadza komórki skóry, przyspieszająć proces fotostarzenia, czego efekty zaobserwujesz prawdopodobnie dopiero po latach. Promienie UV pobudzają także pracę gruczołów łojowych i wówczas zwykle jesienią pojawia się nadprodukcja sebum i tendencja do powstawania niedoskonałości. Aby temu przeciwdziałać, każdego dnia rano aplikuj na twarz krem z wysokim SPF, najlepiej o wartości 50 lub 30. To świetna praktyka nie tylko na lato, ale na cały rok. Wybierz krem na dzień z filtrem lub krem, który dodatkowo będziesz nakładać po wchłonięciu się kremu pielęgnacyjnego, przed wykonaniem makijażu.

Higiena twarzy latem – o czym musisz pamiętać?

Oczyszczanie twarzy to zawsze pierwszy etap każdej porannej i wieczornej rutyny. Rano może wystarczyć Ci mycie cery delikatnym żelem, emulsją lub kremem i chłodną wodą. Przed pójściem spać, polecamy stosować dwufazowe oczyszczanie, które pozwoli Ci usunąć makijaż oraz wszelkie zanieczyszczenia, sebum, pot, a także resztki kremu z filtrem.

Jeżeli planujesz pobyt nad wodą, kąpiele w basenie, czy naturalnym zbiorniku wodnym, koniecznie umyj potem twarz, odśwież ją i pokremuj. W przeciwnym wypadku możesz się spodziewać przesuszenia (chlor uszkadza barierę hydrolipidową) lub stanów zapalnych po kontakcie z drobnoustrojami.

Wakacyjne nawyki dobre dla Twojej cery

Lato bardzo często zaburza zdrowy i uregulowany tryb życia. To sezon na wyjazdy, wypady ze znajomymi na miasto, jedzenie w pośpiechu, zmiany środowiska, wody itd.

Postaraj się ograniczyć do minimum sięganie po fast foody, gazowane napoje i alkohol. Ich nadmiar bardzo szybko objawi się na Twojej twarzy przesuszoną, szarą, matową oraz zmęczoną cerą. Koniecznie pamiętaj o intensywnym nawadnianiu organizmu. Pij duże ilości wody, szczególnie podczas bardzo wysokich temperatur, uzupełnij swoją dietę o świeże warzywa, sezonowe owoce.

Artykuł sponsorowany.