Apteki online – dlaczego warto z nich korzystać w obecnych czasach?

Zakupy online mają wiele zalet, które szczególnie łatwo można docenić w czasie pandemii. Są bezpieczne, zapewniają zachowanie bezpiecznego dystansu i dodatkowo są niebywale wygodne. Dowiedz się, dlaczego warto kupować leki w sieci i jak robić to bezpiecznie.

Bezpieczne zakupy z zachowaniem dystansu – apteka online

Pandemia wymusiła na nas wprowadzenie różnych rozwiązań, które do tej pory nie były intuicyjne: dystans społeczny, noszenie maseczek i jednorazowych rękawiczek być może nie jest wygodne, ale z pewnością pozytywnie wpływa na nasze bezpieczeństwo. Wszystkie te środki ochrony, chociaż konieczne, nie zapewniają jednak stuprocentowej bariery dla wirusa – taką gwarantuje jedynie maksymalne dystansowanie się od potencjalnego źródła zakażenia.

Niestety, ale sklepy, w tym apteki, są miejscem, w którym z dużym prawdopodobieństwem możemy spotkać kogoś zainfekowanego. Dotyczy to nie tylko koronawirusa, ale także innych chorób – przeziębienia, grypy i pozostałych, roznoszonych drogą kropelkową. Dokonywanie zakupów farmaceutycznych przez internet zmniejsza ryzyko zakażenia, ponieważ niweluje potrzebę kontaktu z innymi. Zakupy możemy odebrać z paczkomatu lub z własnej wycieraczki – bez potrzeby rozmawiania z kurierem.

Wygodne zakupy w internecie: co zyskujesz kupując leki w sieci?

Zachowanie bezpiecznego dystansu społecznego to jednak nie jedyna zaleta, jaką mają farmaceutyczne zakupy online. Są one po prostu wygodne: możemy ich dokonać o każdej porze dnia i nocy, na dodatek rozłożyć na kilka etapów. Jeśli potrzebujesz sprawdzić, czy w Twojej domowej apteczce nie kończą się przypadkiem konkretne preparaty, możesz to zrobić w czasie przeglądania strony aptecznej. Jeśli wolisz robić zakupy przez smartfon – nic nie stoi na przeszkodzie. W dodatku zakupy w e-aptece dają znacznie większy wybór, niż te w tradycyjnej, stacjonarnej placówce. Wynika to z faktu, że e-apteki mają najczęściej olbrzymi asortyment, dzięki czemu masz pewność, że nawet najbardziej rozbudowany koszyk jest możliwy do zrealizowania w jednym miejscu. Koniec z potrzebą jeżdżenia między aptekami i sprawdzania dostępności produktów!

W bogatym asortymentem łączy się również cena – w e-aptekach znacznie częściej mamy do czynienia z atrakcyjnymi promocjami. Wynika to z faktu, że apteki internetowe nie ponoszą tak wysokich, jak stacjonarne, kosztów prowadzenia działalności. Ich zespoły, chociaż nadal złożone z farmaceutów, są znacznie mniejsze. Apteki te najczęściej nie pracują przez całą dobę (chociaż oczywiście, zamówienia można składać przez cały czas).

E-apteki nie muszą utrzymywać placówek w drogich lokalizacjach, takich jak galerie handlowe czy punkty komunikacyjne. Ich siedziby najczęściej położone są w mniej wymagających finansowo dzielnicach, co przekłada się na końcową marżę, jaką nakładają na swoje produkty.

Jednym słowem, decydując się na zakupy w sieci możesz jedynie zyskać – czas, pieniądze i wygodę.

Jak zrobić bezpieczne zakupy leków online?

Legalnie działająca apteka online gwarantuje najwyższe standardy obsługi – decydując się na zakupy od sprawdzonego podmiotu możesz mieć pewność, że Twoje zdrowie jest w dobrych rękach. Jak jednak sprawdzić, czy odwiedzona witryna w internecie jest bezpieczną i legalnie działającą apteką? Przede wszystkim należy pamiętać, że wszystkie apteki – zarówno te stacjonarne, jak i internetowe – powinny mieć swoją siedzibę i numer NIP. Na stronie internetowej e-apteki takie informacje znajdują się w widocznym, łatwym do odnalezienia, miejscu. Po drugie, każdy legalnie sprzedający w internecie podmiot, w tym apteka internetowa, powinien posiadać Regulamin, w którym znajdują się informacje na temat polityki zwrotów, reklamacji oraz form dostawy. Legalna apteka umożliwia łatwy kontakt ze sobą – czy to za pośrednictwem wiadomości mailowej, numeru telefonu czy formularza kontaktowego.

Czy Polacy chętnie kupują leki w internecie?

Zakupy w internecie z roku na rok stają się coraz popularniejsze w Polsce. Trend ten nie omija również zakupów farmaceutycznych. Polacy doceniają szeroki asortyment aptek internetowych, konkurencyjne ceny w porównaniu do stacjonarnych aptek i wygodę w realizowaniu zamówień. O popularności takiej drogi zakupowej świadczy fakt, że w polskim e-commerce apteki internetowe mają spory udział, który wzrasta rokrocznie. Co drugi internauta deklaruje, że przynajmniej raz dokonał farmaceutycznych zakupów w sieci.

Artykuł sponsorowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *