Aeropress – jak działa, gdzie kupić i jak używać

Już od lat alternatywne metody parzenia kawy cieszą się ogromną popularnością wśród miłośników tego aromatycznego napoju. Podobnie jest z AeroPressem, czyli bardzo prostym w konstrukcji urządzeniem pozwalającym na przygotowanie doskonałej kawy o intensywnym smaku i zapachu. Choć z AeroPressem możemy się dziś spotkać niemal w każdej kawiarni, to coraz częściej widujemy go także w domach. Warto zatem zapoznać się z paroma informacjami na temat AeroPressu – jak działa, gdzie kupić AeroPress i jak parzyć w nim kawę? Zapraszamy do lektury!

AeroPress – przepis na doskonałą kawę w domu i w podróży

Jedną z dużych zalet AeroPressu niewątpliwie jest jego prosta budowa, która przypomina tłok dużej strzykawki. Zaprojektował go znany amerykański producenta zabawek Alan Adler. Konstrukcję tego urządzenia tworzą: tłok, cylinder z sitkiem oraz papierowy lub metalowy filtr, przez który pod ciśnieniem przeciska się napar. Nieskomplikowana konstrukcja to niewątpliwie ogromny atut tej alternatywnej metody parzenia kawy – pozwala ona na przygotowanie napoju szybko, w łatwy sposób i właściwie w dowolnym miejscu. AeroPress ma bardzo niewielkie wymiary, jest lekki, poręczny i można bez problemu zabrać go ze sobą nawet w podróż. Co więcej, zapłacisz za niego mniej niż za ekspres ciśnieniowy, dzięki czemu możesz sporo zaoszczędzić.

Jak działa Aeropress? Jak używać go tak, aby zrobić pyszną kawę?

Chcąc przygotować kawę w AeroPressie, należy najpierw ugnieść ziarna. W tym celu przyda nam się specjalny młynek, wiele modeli znajdziesz na swiezopalona.pl. Jak mielić kawę pod AeroPress? Ta metoda pozwala na bardzo dużą swobodę – możesz więc przygotować je tak, jak lubisz. Musisz jednak pamiętać, że im grubiej zmielone są ziarna, tym dłużej należy je potem parzyć. Przed przystąpieniem do działania dobrze jest rozgrzać wnętrze naszego cylindra, np. gorącą wodą. Kiedy już mamy przygotowany sprzęt, należy położyć go na kubku lub filiżance sitkiem do dołu i przelewać wodą tak, aby zamoczyć filtr.

Następnie zmielone ziarna należy wsypać do tłoka i zalać wodą, zaś sam cylinder zakręcić sitkiem z papierowym lub metalowym filtrem. Kawę w AeroPressie możemy parzyć na dwa sposoby – klasycznie lub metodą inverted (odwróconą). W tej drugiej w cylindrze umieścić należy tłok, a na nim AeroPress. Potem trzeba odkręcić sitko, umieścić tam filtr i przelewać wodą, a do cylindra wsypać zmieloną kawę. Następnie przykryj urządzenie, obrót po ustawieniu na kubku i przeciśnij, wytwarzając w ten sposób stosunkowo niewielkie ciśnienie.

Jak parzyć kawę w AeroPressie? Urządzenie pozwala na dużą swobodę nie tylko w kwestii grubości mielenia ziaren, ale także czasu, więc odpowiedź brzmi – tak jak lubisz. Im dłużej będziesz parzyć kawę, tym intensywniejszy smak i więcej goryczki otrzymasz. Najlepiej sprawdzi się oczywiście dobra jakościowo z segmentu speciality – wiele rodzajów z różnych stron świata szukaj na swiezopalona.pl.

AeroPress czy kawiarka?

Jeśli zastanawiasz się, jaki AeroPress kupić, odpowiedź jest prosta – mały i poręczny. To właśnie te cechy sprawiają, że jest mobilny, dzięki czemu kawę można przyrządzić niemalże wszędzie. Jedyną wadą jest fakt, że jego pojemność również jest niewielka, dlatego raczej nie przygotujesz w nim napoju dla całej rodziny. W tym celu lepiej wybrać kawiarkę o większym rozmiarze. AeroPress jest natomiast doskonałym rozwiązaniem, jeśli przygotowujesz kawę tylko dla siebie. AeroPress – sklep, w którym znajdziesz odpowiedni model dla siebie to z pewnością swiezopalona.pl!

Artykuł partnerski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *